Döner Kapı

Döner Kapı Tarihçesi Ve Modelleri

Döner kapı kurumsal olarak işletmelerin kullandığı kapı türlerinden biri olarak yer alır. Görsel şıklığa sahip olan bu kapı modeli günümüzde her yerde tercih edilerek kullanılıyor. AVM’lerden diğer işletmelere kadar geniş bir kullanım alanı olan bu kapılar kurumsal imaj açısından da firmalara yardımcı oluyor. Bu kapılar da istenen renk ve ebatta yapılabiliyor. Bu konuda kurumsal firmalardan destek almanız yararınıza olacaktır. Eng door bu konuda profesyonel çözümler üreterek sektörün ihtiyaçlarına cevap veriyor. Döner kapı kullanımı oldukça kolaydır. Diğer kapılara göre daha şık olması ile ön planda yer alır. Bundan dolayı bulunduğunuz alanda farklılık oluşturmak isterseniz bu modeli tercih ederek kullanım sağlayabilirsiniz.

Döner Kapı İlk Nerede Kullanılmaya Başlandı?

Döner kapı kullanımı günümüz teknolojisine uygunmuş gibi gözükse de geçmiş oldukça eskidir. Eski tarihlerden itibaren kullanılmaya başlanan bu kapı modeli günümüze daha modern hali ile gelmiştir. Dünyada ilk döner kapı kullanım tarihi 1899 yılında olmuştur. Rector’s adlı bir restoran ilk defa bu kapıyı kullanmaya başlamıştır. Kullanılmaya başladığı an çevresini de etkilemeyi başarmış ve bir anda ilgi odağı hale gelmiştir. O günden itibaren farklı modeller tercih edilerek kullanılmaya başlanmıştır. Döner kapı şıklığı sunduğu kadar kullanım kolaylığı ile de tercih ediliyor. Ayrıca yapıldığı alanda da oldukça verimli bir sonuç almanıza da yardımcı oluyor. Bundan dolayı kapı tercihlerinizde bu modeli tercih ederek kullanım sağlayabilirsiniz.

Döner Kapı Kullanmanın Yararları

Döner kapı kullanmanın birçok yararı var. Öncelikle binanın sıcaklığını ve havas basıncını düzenler. Bu da enerji verimliliği oluşturur. Hava sirkülasyonu açısından verimlilik sağlayan bu ürün sayesinde istenen sonuca sağlıklı bir şekilde ulaşım sağlayabilirsiniz. Döner kapının diğer bir yararı ise gürültüyü kesmesidir. Dışarıdaki gürültünün içeri girmesini önleyerek yaşam kalitenizin artmasına da yardımcı olur. Kokunun da içeriye girmesini önleyen döner kapılar günümüzde aktif olarak tercih edilerek kullanılıyor. Döner kapı kullanımın yararları bilimsel olarak da kanıtlanmıştır. Yapılan araştırmalarda döner kapının diğer kapı modellerine göre daha kaliteli sonuçlar doğurduğu tespit edilmiştir. Bundan dolayı    Kolombiya da döner kapı kullanım oranı %28 oranından %71 ‘e çıkarılmıştır. Bu sayede enerji açısından da tasarruf elde edilmiştir.

Döner Kapılar Nerelerde Kullanılır?

Döner kapıların günümüzde kullanım oranı oldukça yüksektir. Kurumsal firmalar giriş kapısını döner kapı olarak tercih etmektedirler. Ayrıca birçok alışveriş mağazası da döner kapı kullanımında ilk sırada yer alıyor. Döner kapı işletmeler açısından kurumsal imajın oluşmasına da yardımcı oluyor. Diğer kapılara göre daha iyi bir imaj çizen bu kapı modelini sizde tercih ederek kullanım sağlayabilirsiniz. Kaliteli olması ve uzun ömürlü olmasından dolayı günümüzde birçok noktada tercih edilen bu modellerin fiyatları da oldukça makul seviyelerde yer alıyor. Özellikle kullanım alanları, İş merkezleri, alışveriş merkezleri, oteller olarak yer alır. Ayrıca havaalanları, kamu binaları, hastaneler ve konutlarda da tercih edilerek kullanılmaktadır.

Döner Kapı Modelleri

Döner kapı modelleri kullanılacak olan alanlara göre değişkenlik gösterir. Ayrıca istediğiniz büyüklükte kapı da yaptırarak kullanım sağlayabilirsiniz. Döner kapı yapımında giriş bölümünün ölçülerine uygun bir şekilde hazırlanması gerekir. Ayrıca döner kapı imal edilmesi ve montajı gibi noktalar uzmanlık isteyen konulardır. Bundan dolayı bu alanda kurumsal hizmet sunan firmaları tercih etmeniz yararınıza olacaktır. Özel tasarımlı otomatik döner kapılar günümüzde en çok tercih edilenler arasında yer alıyor. İşletmenizin daha şık bir giriş kapısı olmasını isterseniz bu modeller arasından tercih yaparak kullanım sağlayabilirsiniz. Çift kanat otomatik döner kapı, çoklu otomatik döner kapı, dairesel otomatik kapı modelleri sektör içerisinde yer almaktadır. Yapılacak yerin analiz edilerek işlem yapılması sağlıklı sonuç almanıza yardımcı olur. Döner kapı modellerine isteğe göre özellikler de eklenebiliyor. Buda sizin kullanımınızı daha da kolay olmasına yardımcı olacaktır.

Teknik Özellikleri Nelerdir?

Döner kapıların teknik özellikleri modele göre değişkenlik gösterir. Ayrıca istenilen renklerde döner kapı yaptırabilirsiniz. İsterseniz firmanızın kurumsal renkleri mevcut ise giriş bölümünü de bu renklere uygun olarak yaptırabilirsiniz. Aydınlatmasını da özel olarak seçebilir ve ortaya şık bir görselin de çıkmasını sağlayabilirsiniz. Geçiş yüksekliğinin iyi ayarlanması gerekir. Ayrıca bu geçiş yüksekliği talebe göre de arttırılabilmektedir. Elektrik kesildiğinde manuel çalışma özelliği ile de kullanım kolaylığı sağlayan bu ürünler ile maksimum fayda elde edebilirsiniz. Enerji tasarrufu açısından da önem taşıyan döner kapılar ekonomik açıdan da kar elde etmenize yardımcı olur. Engelli kişilerin rahat bir şekilde geçebilmesi için de teknik özellikler bulunuyor. Profesyonel kapsamda tam donanımlı olan bu kapılar bulunan alanın kalitesinin de artmasına yardımcı olur. Arıza verme oranı da oldukça düşük olan bu döner kapı modellerini uzun süreler kullanım sağlayabilirsiniz.

Döner Kapı Bakımı

Döner kapı bakımının belirli aralıklarda yapılması uygun olacaktır. Bu konuda uzman firmalardan destek alabilirsiniz. Ayrıca temizliğinin de belirli periyotlarda yapılması gerekmektedir. Bu sayede uzun süreli bir kullanım imkanı sağlayabilirsiniz. Döner kapılar diğer kapı modellerine göre daha kullanışlı olmakla beraber uzun ömürlü olarak da karşınıza çıkar. Bundan dolayı bulunduğunuz alanda farklılık oluşturmak isterseniz bu kapı modelini tercih edebilirsiniz.

Döner Kapı Montajı Nasıl Yapılır?

Döner kapı yapılmadan önce yapılacak olan yerin ölçülerinin alınması gerekir. Gerekli ölçüler alındıktan sonra hangi teknik özelliklere vakıf olacak bir modelin seçilmesi gerekir. Model belirlendikten sonra kapı montajının yapılması gerekir. Montaj sırasında gerekli teknik detaylara mutlaka dikkat edilmeli ve profesyonel bir hizmet alınması gerekir. Bu sayede döner kapınızı aktif olarak kullanım sağlayabilirsiniz.

Döner Kapı Hizmetinde Lider Firma

Döner kapı modellerine kolay bir şekilde ulaşmak ve bilgi almak istediğinizde bu konuda sektöre yön veren firmamızı tercih edebilirsiniz. Firmamız tüm hizmeti içeriğini profesyonel adresi olan http://www.engdoor.com.tr/ adresi üzerinden hizmet vermektedir. Alanında uzman kadromuz ile sektörün tüm ihtiyaçları karşılanmakta olup garantili hizmet verilmektedir. Sunulan tüm hizmet içeriği yasal çerçeve içerisinde size veriliyor. Bundan dolayı güven içerisinde hizmet alabilirsiniz. Firmamız geçmişten gelen deneyim ve tecrübe ile müşterilerine yardımcı oluyor. Döner kapı konusunda geliştirdiğimiz özel yöntemler ile sektöre destek sunuyor ve bu desteği de müşteri memnuniyeti içerisinde sunuyoruz. Sizde ihtiyaç duyduğunuz döner kapı modellerini de firmamızdan temin edebilirsiniz.

Döner kapı binanızın daha iyi bir şekilde havalanmasına da yardımcı olur. Enerji verimliliği açısından da maksimum fayda sağlamak isterseniz sunduğumuz hizmet içeriğinden yararlanabilirsiniz. Döner kapı fiyatları seçtiğiniz modellere göre değişkenlik gösterir. Ancak firmamız ekonomik fiyat politikasını benimseyerek hizmet vermekte olup ödeme kolaylıkları sağlamaktadır. Tüm hizmet içeriğinden kurumsal olarak yararlanabilir ve şık bir döner kapı modeline sahip olabilirsiniz. Firmamız teknik servis ve bakım konusunda da müşterilerine yardımcı oluyor. Bu konuda hizmet almak istediğinizde kurumsal müşteri hizmetlerimize ulaşım sağlayarak gerekli desteği profesyonel bir şekilde alabilirsiniz. Mimari açıdan estetik bir görsel elde etmek istediğinizde size sunduğumuz hizmet içeriğinden kaliteli bir şekilde yararlanabilirsiniz.