Blog

Otomatik Döner Kapı

Kapı sanayisinin en etkili ürünlerinden biri olan otomatik döner kapı çeşitleri, yoğun giriş ve çıkış olan yerlerde tercih edilen bir üründür. Bu kapı çeşitleri alüminyum çerçeve ve cam tasarım çalışmaları meydana getirilmektedir. Silinmesi kolaydır. Özel yerlerin güvenliğini maksimuma çıkarır. Binaya giriş yapacak kişilerin metrelerce öteden fark edilmesini sağlamaktadır. Giriş dekor çalışmaları ile uyumlu özelliklere sahiptir. İlk çıkan döner kapı seçenekleri, içeriye giren kişinin kapıyı itmesi ile çalışıyordu. Bu nedenle sürekli kirleniyordu. Ayrıca hızlı bir şekilde giren kişi, kapının hızlı […]

Daha fazla oku...

Manuel Döner Kapı

Günümüz şartlarında artan insan nüfusu, beraberinde kapılarda yeni teknolojinin meydana gelmesini sağlamıştır. Döner kapı fiyatları kategorisinde manuel seçeneklerle, büyük alışveriş merkezlerine, resmi kurumlara ve diğer büyük iş merkezlerine giriş ve çıkış işlemleri problem olmaktan çıkmıştır. Normal kapı seçeneklerinin kalabalık mekanlarda kullanıldığını düşündüğümüz zaman birçok problem meydana gelmektedir. Kapı sürekli açık kalacaktır.
 
Isınma ve temizlik gibi sorunlar meydana gelecektir. Ayrıca görüş alanı daralacak ve güvenlik problemleri meydana gelecekti. Camlı ve alüminyum çerçeveli manuel döner kapı seçenekleriyle, karşıdan gelen kişileri metrelerce öteden […]

Daha fazla oku...

Döner Kapılar Hakkında Merak Edilenler !

Büyük alışveriş merkezleri, şirket ve otellerde kullanılan, dört kanattan oluşup dönerek işlev gören kapı türlerine döner kapı denir. İlk zamanlar çok nadir kullanılan bu kapılar, günümüzde şıklığın, karizmanın ve gösterişin simgesi olarak çok yerde tercih edilir.
Bu kapılar; çok katlı binaların girişinde rüzgarı kesmek, binada oluşabilecek basınç farklarını gidermek ve içerideki ısıyı korumak amacıyla tasarlanmıştır.
 
Çeşitleri Nelerdir?
 
İnsan gücüyle ve elektrik enerjisiyle hareket eden olmak üzere iki türü bulunur. İnsan gücüyle çalışana manuel kapı, elektrik ile hareket edenlere otomatik döner kapı denir. […]

Daha fazla oku...

Döner Kapı Yaptırırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Eng door yapı ve kapı teknolojileri olarak sektörde öncü olan ve kalitesiyle adından söz ettiren 3 farklı markanın tasarımları ile hizmet vermekteyiz. Teknolojik gelişmeleri ve yenilikleri takip eden, gelişime açık, müşteri memnuniyetini ön planda tutmak firma olarak ana ilkelerimizin başında gelmektedir. Eng door olarak döner kapı sistemlerinde sektör içerisinde geniş bir müşteri skalasına sahip olmamızın nedeni; profesyonel hizmet sunmaktır.
 
Döner kapı düşey ekseni etrafından dönerek, üç veya dört kanatlı olarak geçiş sağlayan kapı modelidir.
 
Döner Kapı Çeşitleri Nelerdir?
 
Döner kapı çeşitleri arasında; […]

Daha fazla oku...
BFT IGEA LB BT Endüstriyel Tip Katlanır Kapı Mekanizması

BFT IGEA LB BT Endüstriyel Tip Katlanır Kapı Mekanizması

BFT IGEA LB BT endüstriyel tip katlanır kapı mekanizması, maksimum kapı ağırlığı 250 kg olan kapılar için uygulanır.
Yoğun kullanım için uyumlu ürün, -15°C +60°C arası sıcaklıklarda çalışabilmektedir. Hidrolik olarak sıkışma kontrolü gerçekleştirilen ürün son derece güvenlidir. Sistem dışarıdan harici olarak manuele alınabilmektedir.
BFT IGEA LB BT endüstriyel tip katlanır kapı mekanizmaları, güvenlik standartlarına uygun, basit ve hızlı montaj kolaylığı sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Mekanizmasında çarpma emniyet sistemi bulunduğundan bir engelle karşılaşması halinde durup aksi yönde hareket edecektir.
Limit switch kodlama sistemi ile […]

Daha fazla oku...
BFT FORB Endüstriyel Tip Katlanır Kapı Motoru

BFT FORB Endüstriyel Tip Katlanır Kapı Motoru

Bft Forb endüstriyel tip katlanır kapı motoru, maksimum kapı alanı 2.4 m² olan kapılar için geliştirilmiştir.
Kapı kapanma fazında iken hidrolik kilit devrededir. Bu nedenle mekanizma üzerinde serbest bırakma mandalı mevcuttur. Ayrıca SEB aksesuarı kullanılarak dışarıdan harici olarak da sistemi manuele almak mümkündür. Ürün, termik korumalıdır.
Teknik Özellikleri
Bft Forb endüstriyel tip katlanır kapı motorunun teknik özellikleri ise şöyledir:
Kontrol ünitesi: RİGEL 5
Çalışma sistemi: Kilitli
Çalışma voltajı: 230 V
Çekilen ortalama güç: 250 W
Açılma veya kapanma süresi: 13 s + yavaşlama
Çıkış devri: 2.4 min
Maksimum tork: […]

Daha fazla oku...
BFT PRIVEE Mantar Bariyer Seti

BFT PRIVEE Mantar Bariyer Seti

BFT PRIVEE mantar bariyer seti, 16 m’ye kadar olan açık alanlar için kullanıma uygun olan, daha çok araç trafiğine kapatılan yerler ile bina önü otopark alanları için tercih edilen, -20°C +60°C sıcaklıkları arasında çalışabilen, yoğun kullanıma uyumlu dubanın set satışıdır.
PRIVEE ON DISSUAS PS., PRIVEE OFF DISSUAS P., PRV CHN 10 MT (veya 16 MT) zincir, CELLULA A 130 emniyet fotoseli, B LTA 230 V antenli flaşör, MITTO B RCN 4 kanal kumanda, metal kütle dedektörü çift yönlü D 220, […]

Daha fazla oku...
BFT EASY Mantar Bariyer Seti

BFT EASY Mantar Bariyer Seti

BFT Easy mantar bariyer seti, günde 500 tur çalışma kapasitesine sahip dubanın set satışıdır. Ürün, -20°C +60°C arası sıcaklıklarda çalışmaya elverişlidir.
EASY 200-700 BOLLARDS, PERSEO CBD kontrol ünitesi, CELLULA 130 emniyet fotoseli, B LTA 230 V antenli flaşör, MITTO B RCN 4 kanal kumanda, metal kütle dedektörü çift yönlü D 220, metal kütle dedektörü soketi BFT Easy mantar bariyer setinin içeriğinde yer alan ürünlerdir.
BFT Easy mantar bariyer setlerinin dışında PRIVE modelinde de set satışlar mevcuttur. Ürün setleri, müşteri için avantaj […]

Daha fazla oku...
BFT SCUDO Mantar Bariyer

BFT SCUDO Mantar Bariyer

BFT Scudo mantar bariyer, sabit tip bir dubadır. Kontrollü geçiş alanlarının maliyetini düşürme niteliği ile öne çıkar. Güçlü bir görünüme sahip ürün aynı zamanda şıktır.
EASY mantar bariyerler, basit montajı ile geniş alanlarda kullanılmaktadır. Geçiş alanının dışında kalan kısımlar için de EASY bariyerlerin maliyetini düşürmek için BFT Scudo mantar bariyerler kullanılır.
Artan araç sayısının yaşamı olumsuz etkilememesi için bazı çözümler üretilmektedir. Yollarda yoğun trafiğin akabilmesi için alınan önlemler, otopark ve garajlarda geliştirilen yöntem ve sistemler bu çözümler arasındadır. Geçişlerin denetimli olduğu […]

Daha fazla oku...
BFT PRIVEE Mantar Bariyer

BFT PRIVEE Mantar Bariyer

BFT Privee mantar bariyer, 16 m’ye kadar olan açık alanlar için kullanıma uygundur. Özellikle bina önü otopark alanlarında ve araç trafiğine kapatılan yollarda kullanılmaktadır. Yoğun kullanıma uyumludur. Çalışma sıcaklığı -20°C +60°C’tır.
BFT Privee mantar bariyerler ışıklı tacıyla güvenli, kurulum ile montajı kolay, maliyeti ucuz ürünlerdir. PRIVEE ON, PRIVEE OF, PRV-CHN 10 ZİNCİR, PRC-CHN 16 ZİNCİR serinin modelleridir.
Teknik Özellikleri
BFT Privee mantar bariyerin kontrol ünitesi LOG-BC (Dahili), çalışma voltajı 24 V DC, serbest bırakma kilitli, açılma süresi 10 sn, koruma sınıfı IP24, […]

Daha fazla oku...